نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری:

تولید سالانه 10500 تن گوشت قرمز توسط عشایر چهارمحال و بختیاری

یحیی حسین پور از تولید سالانه ده هزار و 500 تن گوشت قرمز توسط عشایر استان چهارمحال و بختیاری خبر داد.

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری از تولید سالانه ده هزار و 500 تن گوشت قرمز توسط عشایر این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری فارس، یحیی حسین‌پور با اشاره به تولید سالانه ده هزار و 500 تن گوشت قرمز توسط عشایر چهارمحال و بختیاری، گفت: عشایر  این استان سالانه 25 درصد از گوشت قرمز مصرفی در استان را تأمین می‌کنند.

وی با بیان اینکه عشایر چهارمحال و بختیاری سالانه 35 هزار تن لبنیات و 500 تن پشم تولید می‌کنند، افزود: عشایر استان همچنین سالیانه 35 درصد از صنایع دستی استان را تأمین می‌کنند.

حسین پور با اشاره به اینکه عشایر چهارمحال و بختیاری ده درصد از جمعیت استان را شامل می‌شوند، اضافه کرد: عشایر استان در 8 درصد از اراضی منطقه به کشاورزی مشغول هستند.

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در حال حاضر پنج دستگاه تانکر 12 هزار لیتری به صورت سیار به عشایر آبرسانی می‌کنند، ادامه داد: در این راستا 40 قرارداد، 2، 3 و 5هزار لیتری نیز با شرکت‌های خصوصی منعقد شده است.

وی با اشاره به وقوع خشکسالی‌های اخیر در منطقه، گفت: در راستای تأمین علوفه دام عشایر از بخش خصوصی و جلوگیری از چرای غیرمجاز تسهیلات ارزان‌قیمت با سود 4درصد با ضمانت زنجیره‌ای در اختیار این قشر قرار گرفته است.

حسین پور افزود: در حال حاضر 126 هزار نفر عشایر برون‌کوچ و 30 هزار نفر عشایر درون‌کوچ در چهارمحال و بختیاری وجود دارد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٠ تير ١٣٩٧ - ٠٩:٣٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: