نسخه چاپی


رئیس امور عشایر یزد :

بودجه خدمات رسانی به عشایر یزد 20 درصد افزایش یافت

حسن زارع گفت: امسال 20 درصد بودجه امور عشایر یزد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و 15میلیارد و 200میلیو ن ریال برای خدمات رسانی به عشایر استان مصوب شده است.

رئیس امور عشایر یزد گفت: امسال 20 درصد بودجه امور عشایر یزد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و  15میلیارد و 200میلیو ن ریال برای خدمات رسانی به عشایر استان مصوب شده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، حسن زارع در حاشیه بازدید از مناطق عشایری ابرکوه در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا اظهار کرد: در سال گذشته سه میلیارد ریال صرف خدمات رسانی و زیرساخت ها نظیر آبرسانی ، حفر چاه مالداری و مرمت راه های عشایری شده است.

 

وی گفت: عشایر به شرط حذف نژاد خاص دام می‌توانند با داشتن حداقل 15 رأس دام، از تسهیلات اشتغال پایدار با سود 6 درصد با سه سال تنفس و باز پرداخت 6 سال بهره مند شوند

 

زارع یادآور شد: با وجود دو دهه خشکسالی و فقر مراتع، عشایر این استان در سال گذشته چهار هزار و 380 تن فرآورده دامی و لبنی به ارزش 450 میلیارد و 600میلیون ریال تولید کردند.

 

رئیس امور عشایر یزد ادامه داد: سال گذشته 23 میلیارد ریال سرمایه در گردش با سود 10 درصد به 150خانوار عشایری استان از طریق بانک های عامل پرداخت شد.

 

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 100 میلیارد ریال وام برای طرح های اشتغال پایدار مصوب شده بود افزود: تا کنون 30درصد این مبلغ برای تکمیل زنجیره تولید گوشت قرمز، فرآورده های لبنی، حوزه گردشگری و کشت گیاهان دارویی جذب شده است.

 

زارع اضافه کرد: همچنین سال گذشته هفت میلیارد و 700 میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت با باز پرداخت پنج ساله برای جبران ناشی از زیان های خشکسالی پرداخت شد .

 

وی تامین آب مورد نیاز دام عشایر را بسیار ضروری خواند و ادامه داد: امسال بخشی از آب شرب دام عشایر از طریق یکهزار و 500 دستگاه تانکر 10هزار لیتری تامین و توزیع شده است.

 

رئیس امور عشایر یزد همچنین از پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان خبر داد و یادآورشد : هم اکنون 40درصد از خانوارها و 50 درصد دام عشایر استان تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار دارند. 

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٩ تير ١٣٩٧ - ١٠:٢١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: