نسخه چاپی


با حضورمعاون وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت

برگزاری اختتامیه اردوی دانش آموزان پسر عشایری کشور

آیین اختتامیه نوزدهمین جشنواره اردوی دانش آموزان پسر عشایر کشور با حضور معاون وزیرآموزش و پرورش در اردوگاه باغ ابریشم اصفهان برگزار شد.

آیین اختتامیه نوزدهمین جشنواره اردوی دانش آموزان پسر عشایر کشور با حضور معاون وزیرآموزش و پرورش در اردوگاه باغ ابریشم اصفهان برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور در این آیین عشایر را یکی از مهمترین قشرهای کشور بیان کرد و گفت: هدف آموزش و پرورش ایجاد بستر مناسب برای تمام عشایر کشور در حوزه آموزش و پرورش است.

 

باقرزاده به رشد و توسعه چشمگیر علمی دانش آموزان عشایر بعد از انقلاب و جایگاه آنان در کشور اشاره کرد و گفت: دانش آموزان عشایری درسال های اخیر در علوم مختلف پیشتاز و اثرگذار بوده و مدارج مختلف علمی و دانشگاهی را سپری کرده اند.

 

وی افزود: همواره تلاش براین بوده که عشایر همچون همه مردم و شهروندان از امتیازات آموزش و پرورش استفاده کنند .

 

معاون وزیر آموزش پرورش ایجاد روحیه یادگیری، ترویج فرهنگ های مختلف و آشنایی با قومیت های کشور و روحیه همکاری در بیرون از محیط خانواده را از جمله اهداف برگزاری جشنواره های اردویی عشایر بیان کرد.

 

 

وی تاکید کرد: در این میان شکل‌گیری سرمایه فرهنگی موضوعی مهم است و آنچه به این اردو ارزش می‌دهد ارتقای سرمایه فرهنگی این مرز و بوم است خیلی از کشورها سرمایه انسانی دارند اما چون انسان متخصص ندارند سرمایه را از دست خواهند داد.

 

باقرزاده خطاب به دانش آموزان حاضر در این اردو گفت: شما در تبیین شکل دیگر سرمایه که همان سرمایه اجتماعی یعنی اعتماد، مشارکت، گذشت و ایثار است در این اردو شرکت کرده‌اید.

 

معاون وزیر آموزش پرورش خاطرنشان کرد: سرمایه روان‌شناختی از دیگر سرمایه‌هایی است که شما نسل جدید باید آن را در خود پرورش دهید که عبارت است از تکیه‌بر ظرفیت‌ها و استعدادها، خوش‌بینی و باور به‌ اتفاق خوب.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٩ تير ١٣٩٧ - ١٠:٠٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: