نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

در پایتخت به موضوع عشایر توجه جدی می شود

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: در پایتخت کشور به موضوع عشایر توجه جدی می شود و مسئولین استان تهران برای رفع مشکلات جامعه عشایری عزمی جدی دارند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: در پایتخت کشور به موضوع عشایر توجه جدی می شود و مسئولین استان تهران برای رفع مشکلات جامعه عشایری عزمی جدی دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان تهران، کرمعلی قندالی در جریان سفر به دشت لار و در جلسه شورای عشایری استان تهران که با حضور استاندار تهران و مسئولین دستگاه های اجرایی استان تهران برگزار شد اظهار داشت:  در پایتخت کشور به موضوع عشایری توجه جدی می شود و مسئولین استان تهران برای رفع مشکلات جامعه عشایری عزمی جدی دارند.

وی از تلاش های استاندار تهران و تمام مدیران دستگاه های اجرایی استان در خدمت رسانی به جامعه عشایری استان تشکر کرد و افزود: جلسه شورای عشایری استان تهران بیش از سه ساعت به طول انجامید و این نشاندهنده این است که در استان تهران به موضوع عشایر توجه جدی می شود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران ابراز امیدواری کرد با همکاری مدیران دستگاه های مربوطه شاهد رفع مشکلات عشایر استان تهران باشیم.

بر اساس این گزارش، استاندار تهران نیز در این جلسه در سخنانی احیاء مراتع دشت لار را یکی از راهکارهای ایجاد اشتغال بین عشایر استان دانست و از تهیه نقشه جامع گردشگری برای صیانت از عرصه های منابع طبیعی و مراتع دشت لار خبر داد.

 حسین مقیمی جامعه عشایری استان را افرادی پربازده توصیف کرد و افزود: این قشر زحمتکش و بی ادعا علیرغم همه محرومیت ها همواره پربازده و کم مصرف بوده و در فرایند توسعه نقشی بی بدیل در استان تهران داشته اند.

 

وی گفت: عشایر در تغذیه دام عمدتا متکی به مراتع  و پس چر مزارع هستند که از نظر اقتصادی این امر دارای مزیت است و باید برای بسترسازی و احیاءِ مراتع عشایر استان تلاش کنیم.

 

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٦ تير ١٣٩٧ - ١٣:٣٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: