نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر ایلام:

عشایر ایلام سالانه 465 تن روغن حیوانی تولید می کنند

علی سلیمی گفت: عشای ایلام سالانه 465 تن روغن حیوانی تولید و به بازار عرضه می کنند.

مدیرکل امور عشایر ایلام گفت: یکی از اصلی ترین تولیدات جامعه عشایری این استان روغن حیوانی است که عشایر استان سالانه 465 تن از این محصول را تولد و به بازار عرضه می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی سلیمی اظهار کرد: جامعه مولد عشایری با توجه به نقش شایان توجهی که در تامین زنجیره غذایی کشور ایفا می کنند از مهم ترین شاخه های تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب به شمار می روند.

وی افزود: روغن حیوانی یکی از این محصولات است که عشایر در تولید آن نقش بسزایی بر عهده دارند و عشایر استان ایلام سالانه حدود 465 تن روغن حیوانی به ارزش اقتصادی 32 میلیارد ریال تولید می کنند.

سلیمی تاکید کرد: این روغن به دلیل کیفیت بالا در حال حاضر یکی بزرگترین ظرفیت های اقتصادی عشایری استان شناخته می شود.

 مدیرکل امور عشایر ایلام یادآور شد: نبود برنامه ریزی درست، ساماندهی نامناسب، نداشتن برند و بسته بندی باعث شده این محصول تولیدی عشایر ایلام ناشناخته بماند.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین مسائلی که جامعه عشایر استان ایلام با آن مواجه است بحث فروش محصولات است چرا که اکثر این تولیدات توسط دلالان به خارج از استان ارسال می شود.

سلیمی ابراز داشت: سالانه هفت هزار و 900 تن گوشت قرمز و سفید، 25 هزار و 178 تن شیر، یک هزار و 570 تن پشم، سه هزار و 100 تن محصولات باغی، 41 هزار تن محصولات زراعی و 372 تن کشک توسط عشایر استان تولید می‌شود.

عشایر استان ایلام در قالب 13 ایل و 35 طایفه مستقل و با جمعیتی معادل 60 هزار نفر، دارای یک میلیون و 400 هزار راس دام هستند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٧ - ١١:٢٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: