نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی:

کشت گیاهان دارویی در مناطق عشایری خراسان شمالی توسعه می یابد

محمدرضا قلی پور گفت: رویکرد ما تنوع بخشی به تولیدات عشایر، ایجاد اشتغال و افزایش درآمد آنان است که توسعه کشت گیاهان دارویی نیز از آن جمله است.

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی گفت: رویکرد امسال این اداره کل تنوع بخشی به تولیدات عشایر، ایجاد اشتغال و افزایش درآمد آنان است که توسعه کشت گیاهان دارویی نیز از آن جمله است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، محمد رضا قلی پور در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا اظهار داشت: مناطق ییلاقی عشایر در خراسان شمالی برای کشت گیاهان دارویی عمدتا مناسب است و در سال 96 در ارتفاعات تخته میرزای شهرستان اسفراین به وسعت پنج هکتار، آویشن باغی و مریم گلی کشت شد.

 

وی با ابراز رضایت مندی از میزان برداشت محصولات گیاهان دارویی توسط عشایر استان ادامه داد: در سال جاری نیز در اکثر مناطق ییلاقی خراسان شمالی مانند منطقه گلول در شهرستان شیروان، ساریگل در اسفراین و ارتفاعات فاطمه خانم در فاروج کشت گیاهان دارویی را توسعه خواهیم داد.

 

قلی پور گفت: عشایر می توانند از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در زمینه توسعه کشت گیاهان استفاده کنند.

 

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی در ادامه یکی از مزیت های خراسان شمالی را پرورش دام سبک عنوان کرد و افزود: با پیگیری های انجام شده عشایر می توانند از تسهیلات پرواربندی دام بهره مند شوند.

 

وی گفت: تاکنون یک هزار و 800 نفر از عشایر استان در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده اند.

 

قلی پور اضافه کرد: ارائه تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری، در اشتغال و افزایش درآمد جامعه عشایری و ماندگاری آنان در این چرخه موثر است.

 

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی با بیان اینکه تا تیرماه سال جاری تمام اعتبارات در این زمینه جذب خواهد شد اظهار داشت: مبالغ تسهیلات پرداختی با توجه به نیاز متقاضی و حداقل 500 میلیون ریال است.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٩ خرداد ١٣٩٧ - ١٣:٣٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: