نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی خبر داد:

اختصاص 93 میلیارد ریال تسهیلات خشکسالی به عشایر خراسان جنوبی

غلامرضا قوسی گفت: 93 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه برای جبران خسارتهای ناشی از خشکسالی به عشایر خراسان جنوبی ابلاغ شد.

مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی از اختصاص93 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه برای جبران خسارت های ناشی از خشکسالی به عشایر خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، غلامرضا قوسی با بیان این خبر افزود: این تسهیلات قرض الحسنه با سود 4 درصد و بازپرداخت 5 ساله است که تا پایان امسال به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می شود.

وی گفت: متقاضیان باید این تسهیلات را برای افزایش تولید و بهره وری در زمینه پرواربندی و تولید گوشت قرمز، فراوری گیاهان دارویی، توسعه صنایع دستی و گردشگری عشایر و صندوق های خرد زنان عشایری هزینه کنند.

قوسی اضافه کرد: متقاضیان دریافت تسهیلات باید زیر ساخت ها و امکانات اولیه متناسب و مورد نیاز برای اجرای طرح از جمله جایگاه نگهداری دام مورد تأیید کارشناسان دامپروری، زمین زراعی و آب کشاورزی را در اختیار داشته باشند.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: متقاضیان می توانند با مراجعه به ادارات امور عشایر شهرستان های محل استقرار خود و تکمیل فرم تعهدنامه و ارائه طرح حداقل در یک صفحه، نام نویسی کنند.

 

وی همچنین از آغاز پشم چینی بهاره دام های عشایر استان خبر داد و گفت: امسال به دلیل کاهش بارندگی پشم چینی عشایر با تأخیر یک ماهه آغاز شده است.

وی افزود: عشایر خراسان جنوبی بیش از یک میلیون و 200 هزار رأس دام دارند که پشم چینی بهاره این تعداد دام تا پایان خرداد ادامه دارد.

قوسی با اشاره به اینکه پشم چینی دام های عشایر در فصول بهار و پاییز انجام می شود، گفت: پیش بینی می شود  حدود 330 تن پشم و کرک مو در بهار امسال و  40 تن پشم نیز در فصل پاییز نیز تولید شود.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٨ خرداد ١٣٩٧ - ١١:٤٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: