نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی اعلام کرد:

افزایش 29 تنی پرواربندی دام توسط عشایر خراسان شمالی

محمدرضا قلی پور گفت: با مدیریت اصلاح خوراک دام، اصلاح نژاد و پرداخت تسهیلات، عشایر خراسان شمالی 29 تن افزایش پرواربندی دام نسبت به سال گذشته داشته اند.

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی گفت: با مدیریت اصلاح خوراک دام، اصلاح نژاد و پرداخت تسهیلات، عشایر خراسان شمالی 29 تن افزایش پرواربندی دام نسبت به سال گذشته داشته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان شمالی، محمدرضا قلی پور با بیان این مطلب افزود: سال گذشته  هفت هزار و 700 تن گوشت، شش هزار و 992 تن شیر، 300 تن روغن گوسفندی، 200 تن پنیر و 13 هزار و 703 مترمربع صنایع دستی توسط عشایر این استان تلید شده بود.

وی با بیان اینکه 30 درصد تولیدات استان را عشایر تأمین می کنند، افزود: عمده تولیدات عشایر در استان و استان های همجوار مصرف می شود و صادراتی در این بخش نداریم. 

قلی پور با بیان اینکه 115 میلیارد و 500 میلیون ریال خسارت خشکسالی برای عشایر خراسان شمالی برآورد شده است، افزود: این اعتبارات باید از محل اعتبارات خشکسالی یا تملک دارایی سرمایه ای تأمین می شد که هنوز تأمین نشده و 95 میلیارد و 400 میلیون ریال نیز از محل تسهیلات خشکسالی برآورد خسارت شده که 27 میلیارد و 300 میلیون ریال آن تأمین شده است.

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی گفت: برای مرمت و نگهداری ایلراه های عشایری در سال گذشته، 25 میلیارد و 100 میلیون ریال اعتبار مصوب داشتیم که 19 میلیارد و 150 میلیون ریال  آن تخصیص یافت و حدود 850 کیلومتر راه عشایری مرمت و نگهداری شد.

قلی پور اظهار کرد: از محل اعتبارات ماده های 10 و 12 خشکسالی، 27 میلیارد و 300 میلیون ریال تسهیلات کم بهره با نرخ سود 4 درصد و بازپرداخت 5 ساله و از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی نیز 56 میلیارد و 850 میلیون ریال با بهره 10 درصد و بازپرداخت یک ساله بین عشایر توزیع شد.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٢:٠١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: