نسخه چاپی


استاندار قزوین:

تقویت اقوام و عشایر موجب ماندگاری و حفظ هویت ایرانی است

عبدالمحمد زاهدی گفت: تقویت اقوام و ایلات و عشایر به عنوان یک هویت اصیل موجب ماندگاری و حفظ هویت ایرانی می شود.

استاندار قزوین گفت: تقویت و احترام به اقوام، ایلات و عشایر به عنوان یک هویت اصیل، موجب ماندگاری و حفظ هویت ایرانی می شود.

به گزاش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، عبدالمحمد زاهدی در همایش ایلات و عشایر استان بیان کرد: در طول تاریخ  کشور عشایر و ایلات و اقوام همواره از مرزهای زمینی و از همه مهم ‌تر از فرهنگ ما دفاع کردند و این کار بسیار باارزش است، هویت ایرانی یعنی استمرار هویت همه اقوام ایرانی و اگر هویت اقوام رنگ ببازد در واقع هویت ایرانی رنگ باخته است.

 وی عنوان کرد: بدون شک ماندگاری ایران به ماندگاری و تقویت هویت اقوام و ایلات و عشایر بستگی دارد و همه باید در تقویت این فرهنگ همت کنیم.

 زاهدی اضافه کرد: در استان قزوین اقوام مختلفی زندگی می‌ کنند و بخشی هم به این خطه مهاجرت کرده ‌اند که بامطالعه تاریخ استان می ‌توان دریافت که این اقوام همچنان باگذشت ایام اصالت خود را حفظ کرده ‌اند.

استاندار قزوین با اشاره به خسارات ناشی از سرمازدگی در استان توضیح داد: سرمازدگی در استان بی ‌سابقه بود و خسارت زیادی به استان زد که پیگیر هستیم تا بخشی از زیان‌ ها را جبران کنیم، پیگیری لازم را انجام می‌دهیم تا کشاورزانی که بیمه ‌شده اند بتوانند خسارت خود را دریافت کنند و برای سایر افراد که بیمه نیستند هم باید فکری کنیم.

وی تاکید کرد: در مدیریت استان به توسعه منطقه ‌ای باور داریم نه توسعه پیرامونی و تلاش می ‌کنیم با توزیع متوازن امکانات همه مناطق را موردتوجه قرار دهیم.

استاندار قزوین خاطر نشان کرد: از امسال استان قزوین هم دارای بودجه عشایری شده و این فرصت می‌تواند زمینه خدمت ‌رسانی به ایلات و عشایر استان را بیش از گذشتهخ فراهم کند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٠:٢٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: