يکشنبه ٠١ مهر ١٣٩٧  |  
رئيس سازما امور عشاير در ديدار با رئيس مركز آمار ايران : آمار دقيق نياز اصلي برنامه ريزي براي جامعه عشايري كشور است.
اخبار > تولید گوشت قرمز توسط عشایر ۳۰ درصد افزایش یافت


نسخه چاپی نسخه چاپی

رئیس سازمان امور عشایر ایران:

تولید گوشت قرمز توسط عشایر ۳۰ درصد افزایش یافت

کرمعلی قندالی گفت: با اجرای طرح زنجیره تولید گوشت قرمز در مناطق عشایری، تولید گوشت قرمز توس عشایر ۳۰ درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت:  با اجرای طرح زنجیره تولید گوشت قرمز در مناطق عشایری، تولید گوشت قرمز توس عشایر ۳۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، کرمعلی قندالی اظهار داشت: طرح زنجیره تولید گوشت قرمز یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و سیاست‌های سازمان امور عشایر در چند سال اخیر بوده است.

وی با بیان اینکه این طرح از سه سال گذشته در مناطق عشایری کشور در حال اجرا است، افزود: در راستای اجرای این طرح بیش از450 میلیارد تومان تسهیلات به عشایر در سراسر کشور پرداخت‌ شده است.

قندالی با اشاره به اینکه در این مدت سه میلیون رأس دام پرواربندی شده است، افزود: با اجرای این طرح بیش از 30 درصد بر میزان تولید گوشت قرمز تولیدی عشایر افزوده‌ شده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه طرح‌های صنعتی و تولیدی مطلوبی در حوزه عشایر کشور در دست اجرا است، خاطرنشان کرد: توسعه کشت گیاهان دارویی در مناطق عشایری و توسعه صنایع‌دستی و گردشگری عشایر ازجمله این طرح ها هستند.

وی افزایش بهره‌وری در حوزه عشایری را یکی از رویکردهای اصلی این سازمان برشمرد و گفت: قیمت علوفه وارداتی در کشور کاهش‌یافته است و این امر باوجود تلاطم قیمت ارزی قابل‌توجه است.

قندالی با تأکید بر اینکه نگرانی برای تأمین علوفه موردنیاز دام عشایر در سال 97 نداریم، اذعان کرد: در هفته‌های گذشته در هر کیلو علوفه وارداتی 120 تومان کاهش قیمت داشتیم.

 

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٤:٤٢
  • /
  • ارسال به دوست
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 


 
  ارتباط با سازمان کد پستی: 1416943571
  آدرس: تهران- میدان فلسطین - خیابان فلسطین - خیابان بزرگمهر - نبش خیابان برادران مظفر - پلاک 12
ایمیل سازمان: Ashayer@ashayer.ir
  تلفن های تماس: 66412360 و 5-66973883-021   دورنگار: 66412691     سامانه پیام کوتاه: 664 000 100
روابط عمومی:  66973789

 

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به سازمان امور عشایر ایران است.
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک