نسخه چاپی


عضو شورای شهر تهران پیشنهاد داد:

نامگذاری خیابانی به نام محمد بهمن بیگی در تهران

حجت نظری پیشنهاد داد معبری در تهران به نام زنده‌یاد "محمد بهمن بیگی" نامگذاری شود.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران پیشنهاد داد معبری به نام زنده‌یاد "محمدبهمن بیگی" نامگذاری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران پیشنهاد داد معبری به نام زنده‌یاد "محمدبهمن بیگی" نامگذاری شود.

 حجت نظری، در دومین همایش بزرگداشت محمدبهمن بیگی، بنیانگذار تعلیمات عشایر در ایران که در تالار مولوی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: مرحوم استاد بهمن‌بیگی انسان بزرگی بود که من خود را در اندازه‌ای نمی‌بینم که درباره ایشان صحبت کنم.

وی با بیان اینکه مرحوم بهمن‌بیگی انسان وارسته و خاصی بود، گفت: او سال‌ها پیش، علیرغم فرصت‌هایی که در داخل و خارج کشور داشت ترجیح داد "آموزگار خوبی‌ها" باشد و در کشورش به مردم عشایر خدمت کند؛ مردمی که هزاران نفر از آنان با همت او امکان درس‌خواندن را پیدا کردند.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اقداماتی که می‌توان برای بزرگ‌داشت این چهره علمی در شورای شهر انجام داد، گفت: درخواستی به کمیسیون نامگذاری شوراها نوشتم و امیدوارم در اولین فرصت، پیشنهاد نامگذاری معبر یا مکانی به نام "محمد بهمن‌بیگی" در جلسه این کمیسیون بررسی شود، تا معبری یا مکانی به نام ایشان نامگذاری شود.

وی افزود: همه باید تلاش‌کنیم تا چهره‌هایی مانند مرحوم بهمن‌بیگی بیشتر شناخته شوند.

زنده‌یاد محمد بهمن بیگی، بنیانگذار نخستین مدرسه عشایری و مرکز تربیت معلم عشایر در کشور در سال ۱۳۵۲ از سوی یونسکو برنده نشان ویژه پیکار با بی‌سوادی شد. فعالیت‌های بهمن‌بیگی در سال‌های پس از پیروزی انقلاب هم ادامه یافت و سرانجام در یازدهم اردیبهشت ماه سال ۸۹ در سن ۹۰ سالگی درگذشت.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٦ - ١١:٣٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: