نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری اعلام کرد:

ممنوعیت کوچ زودهنگام عشایر به مناطق ییلاقی چهارمحال و بختیاری

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری از ممنوعیت کوچ بهاره و زودهنگام عشایر به مراتع مناطق ییلاقی این استان قبل از تقویم کوچ خبر داد.

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری گفت: کوچ بهاره و زودهنگام عشایر همراه با دام به مراتع مناطق ییلاقی این استان قبل از تقویم کوچ ممنوع است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، یحیی حسین پور در گفت و گو با  خبرگزاری ایرنا با اعلام این مطلب افزود: کوچ بهاره عشایر به مراتع مناطق ییلاقی استان تخلف محسوب شده به همین دلیل قبل از زمان تقویم کوچ، خدمات رسانی از سوی هیچ دستگاه اجرایی به کوچندگان در نظر گرفته نشده است.

 

وی با اشاره به مشکلات ایجاد شده ورود زودهنگام دام به مناطق ییلاقی چهارمحال و بختیاری قبل از شروع تقویم کوچ عشایر در سال های گذشته، گفت: متاسفانه برخی از افراد سودجو و یا ناآگاه با نقض زمان مقرر کوچ، اقدام به چرای دام در مراتع استان می کنند که  این امر موجب تخریب عرصه های طبیعی و مشکلات زیادی در خدمات رسانی به این قشر مولد می شود.

 

حسین پور با بیان اینکه چرای زود هنگام دام در مراتع یکی از عوامل مهم تخریب مراتع است، اظهار کرد: زمان ورود دام به مراتع ییلاقی باید مطابق با پروانه های مرتعداری صادر شده باشد و در غیر این صورت از سوی منابع طبیعی اعمال قانون خواهند شد.

 

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری از استقرار تیم واکسیناسیون اداره کل دامپزشکی، نیروی انتظامی و ایجاد عاملان توزیع مایحتاج عشایر کوچرو از اوایل اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده واکسن دام های عشایر کوچرو قبل از ورود به استان در مقابل انواع بیماری دامی زده خواهد شد. 

 

تقویم کوچ بهاره دام عشایر در چهارمحال و بختیاری 15 اردیبهست ماه اعلام شده است .

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦ - ١٠:٢١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: