نسخه چاپی


معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر 15 اسفند در تهران افتتاح می شود

سیدابوالفضل رضوی گفت: سومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر با هدف آشنایی مردم، اصناف و تجار از فعالیت های این قشر 15 اسفند 96 در تهران افتتاح می شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: سومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر با هدف آشنایی مردم، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، سرمایه گذاران، اصناف و تجار از فعالیت های این قشر 15 اسفند 96 در تهران افتتاح می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، سید ابوالفضل رضوی افزود: نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر که در نمایشگاه بین المللی تهران برپا می شود متشکل از 14 بخش است.


وی بخش نخست این نمایشگاه را معرفی توانمندی ها و ارائه محصولات روستایی و عشایر عنوان کرد و افزود: در این بخش که در غرفه هایی بین 31 استان تقسیم شده به معرفی عملکرد شهرستانی، روستاهای نمونه شهرستاني، مناطق گردشگری روستایی و نخبگان پرداخته می شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به بخش نوآوری ها و ایده های نو در این نمایشگاه اشاره کرد و یادآور شد: در این بخش هر استان ایده های جدید و خلاقیت ها، توسعه فناوری های نوین و پروژه های دانش بنیان که در روستاها در جهت توسعه پایدار روستایی انجام شده را به نمایش می گذارد.

رضوی ادامه داد: در این نمایشگاه بخشی نیز به نام روستای نمادین و ایل نمادین با فضایی حدود دو هزار و 500 متر مربع با اِلمان های روستایی و چادرهای عشایری اقوام و اقلیم های مختلف ایران و نحوه زندگی آنان در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: در این نمایشگاه همچنین به معرفی عملکرد و فعالیت های دستگاه های اجرایی مرتبط با حوزه روستا از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون پرداخته می شود. 

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: شرکت های بوم گردی نيز به معرفی مناطق گردشگري روستایی و عشایری در سطح کشور  می پردازند و صنایع مرتبط نیز تولیدات و محصولات خود را در معرض دید عموم قرار می دهند. 

رضوی ادامه داد: در بخش بین الملل این نمایشگاه نیز به معرفی فعالیت های روستاهای کشورهای مختلف پرداخته می شود.

وی اظهار داشت: در این نمایشگاه در خصوص طرح مشارکت روستاییان در ایجاد واحدهای تولیدی مستقر در روستاها و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت توضیحاتی ارائه می شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: با مشارکت مراکز علمی و کارآفرینی کشور کارگاه ها و نشست های تخصصی ، کارآفرینان و عاملین کسب و کارهای نوپا ( استارت آپ ) در قالب پنل برگزار می شود.


رضوی به نمایشگاه عکس، نقاشی و سالن پخش فیلم اشاره کرد و افزود: در این بخش جهت اکران فیلم های مستند، کوتاه و بلند، ارائه و نمایش عکس و نقاشی با موضوع روستا پرداخته مي شود. 

وی همچنین گفت: در این نمایشگاه بخشی با عنوان محوطه مراسم آئینی و بازی های بومی و محلی در نظر گرفته شده که یک فضای جداگانه به همراه سِن جهت ارائه نمایش های ورزشی و بازی های محلی و برگزاری مراسم های آئینی می باشد.

رضوی یادآور شد: با هماهنگی دستگاه های ذیربط دوره های کوتاه مدت آموزشی مرتبط با توسعه روستایی نيز در اين نمايشگاه برگزار می شود.

سومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر 15 الی 18 اسفند ماه از ساعت 9 صبح تا 17 در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٦ - ١٠:٠٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: