نسخه چاپی


فرماندار شهرستان طارم:

معرفی ظرفیت ها و قابلیت های طارم در نمایشگاه روستاییان و عشایر ایران

علی باقری گفت: نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر ایران فرصت مناسبی برای معرفی فرهنگ، طبیعت، تاریخ و تولیدات محصولات روستایی طارم است.

فرماندار شهرستان طارم گفت: حضور شهرستان طارم در نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر ایران فرصت مناسبی برای معرفی فرهنگ، طبیعت، تاریخ و تولیدات محصولات روستایی شهرستان طارم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی باقري يا اشاره به ظرفیت های بالقوه تولیدات محصولات روستایی در شهرستان طارم گفت: حضور در نمایشگاه فرصتی برای معرفی توانمندیهای طارم در حوزه های صنایع دستی، پوشش محلی، گردشگری و محصولات کشاورزی است و باید نهایت بهره برداری از این فرصت صورت گیرد.

فرماندار طارم با اشاره به اینکه نمایشگاه امسال متفاوت تر از سال های گذشته برگزار خواهد شد، افزود: در کنار برپایی غرفه های شهرستانی، سالن نمایشگاه ایده های نو و کسب و کارهای نوین نیز به صورت استانی دایر خواهد شد.

وی اظهار کرد: ایجاد دکور و فضا سازی غرفه های نمایشگاه های استان با مدیریت دفتر امور روستایی استانداری انجام گرفته و موسیقی سنتی نیز در غرفه طارم اجرا مي شود.

باقری افزود: همانند سال های گذشته فروشگاه های بخش خصوصی نیز در محل نمایشگاه دایر خواهد بود و متقاضیان جهت حضور در نمایشگاه می توانند با مراجعه به فرمانداری و یا سایت irdx.ir برای ثبت نام اقدام کنند.

جامعه روستایی و عشایری کشور ضمن ایفای نقش تولید محصولات کشاورزی و دامی، مسئولیت خطیر حفظ امنیت غذایی کشور را عهده دار هستند بنابراین بهره مندی از استعدادها و ظرفیت های متنوع بالقوه روستایی و عشایری می تواند به عنوان یکی از کارآمدترین ابزارها در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی به کار آید.

به همین مناسبت، سومین نمایشگاه توانمندیهای روستاییان و عشایر ایران در روز سه شنبه 15 اسفند ماه 96 آغاز و تا روز جمعه 18 اسفند ماه در نمایشگاه بین المللی تهران دایر مي شود.

این نمایشگاه از 14 بخش تحت عنوان معرفی توانمندی های روستایی و عشايري شهرستانی و استانی، نمایشگاه نوآوری ها و ایده های نو، روستای نمادین، چادرهای عشایری، نمایشگاه عملکرد دستگاه ها و سازمان ها، سرزمین ما، بخش بین الملل، نمایشگاه عرضه تولیدات و محصولات، کارگاه آموزشی، نمایشگاه عکس و فیلم، محوطه بازی کودک ، سن مراسم آیینی، چایخانه و سفره خانه سنتی تشکیل شده است. .

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٦ - ٠٩:٥٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: