نسخه چاپی


استاندار سمنان:

تقویت معیشت عشایر از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی است

گفت: تقویت معیشت و اقتصاد عشایر یکی از مهمترین مسیرهای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

استاندار سمنان گفت: تقویت معیشت و اقتصاد عشایر یکی از مهمترین مسیرهای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایران به نقل از خبرگزاری ها، سید شهاب‌الدین چاوشی در گردهمایی سران ایلات وطوایف عشایر اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق کمتر توسعه‌یافته عشایری و روستایی است و دولت تدبیر و امید ایجاد اشتغال و اقتصاد پایدار برای عشایر و روستاییان را در دستور کار خود قرار دارد.

 

وی افزود: عشایر در تامین گوشت و لبنیات کشور نقش مهمی دارند و مسئولان باید در راستای افزایش توانمندی جامعه عشایری و روستایی تلاش کنند.

 

چاوشی اضافه کرد: عشایر تولیدات بسیار مطلوبی در زمینه صنایع‌دستی دارند لذا ایجاد بازارچه‌های دائمی و سیار به ویژه در ایام تعطیلات می‌تواند به شناساندن و عرضه تولیدات آنان کمک کند.

 

استاندار سمنان با بیان این که عشایر قشری هستند که نقش خود را در تولید و بهره‌برداری به خوبی ایفا می کنند، گفت: برای بهره وری مطلوب از تولیدات عشایر باید به فرآوری محصولات توجه ویژه شود.

 

وی با اشاره به تأثیرگذاری عشایر در رونق اقتصاد مقاومتی، از آنان به‌عنوان سربازان عرصه تولید یاد کرد و گفت: در این بخش همه ما مدیون تلاش و خدمات شبانه‌روزی آنان در عرصه شکوفایی اقتصاد هستیم.

 

چاوشی با بیان اینکه یکی از حلال‌ترین روزی‌ها در دنیا روزی عشایری است، بر لزوم توجه بیش‌ازپیش دست‌اندرکاران نظام در جهت تقویت بنیه اقتصادی و معیشتی آنان تأکید کرد.

 

استاندار سمنان تاکید کرد: برای بهره وری مطلوب از تولیدات عشایر مانند گوشت و لبنیات باید به فرآوری محصولات توجه ویژه شود

 

بر اساس این گزارش، نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی نیز در این گردهمایی گفت: اعتبارات خوبی برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در بخش عشایری و روستایی در دولت تدبیر و امید در نظر گرفته شده است.

 

احمد همتی افزود: عشایر و روستاییان با ارایه طرح کارشناسی و سند زمین و ملک روستایی به عنوان ضمانت بانکی می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

 

وی گفت: باید برای مطرح شدن نام و نشان گوشت و لبنیات مهدیشهر اقدامات اجرایی انجام شود تا امکان صادرات آن به دیگر استان ها و خارج از کشور فراهم شود.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٦ - ١١:٠١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: