نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر فارس:

۲۰ هزار تن علوفه دامی برای توزیع بین عشایر فارس تامین شد

روح اله بهرامی از تامین توزیع ۲۰ هزار تن علوفه دامی بین عشایران مناطق قشلاقی استان خبر داد.

مدیرکل امور عشایر فارس از تامین توزیع ۲۰ هزار تن علوفه دامی در مناطق قشلاقی این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، روح‌الله بهرامی گفت: این میزان علوفه به منظور تامین خوراک دام عشایر مناطق قشلاقی استان با بازپرداخت  شش ماهه در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه عشایر فارس به دلیل استمرار خشکسالی و کمبود بارندگی که امسال به شدت ملموس است روزگار سختی را می‌گذرانند، اظهار کرد: چون علوفه کافی برای دام در اختیار آنان نیست، امسال به منظور جبران کمبود علوفه تاکنون ۴۵ هزار تن انواع خوراک دام در اختیارشان قرار گرفته است.

بهرامی با بیان اینکه ۲۳ تعاونی عشایری سیار در استان فعالیت می‌کنند، افزود: متقاضیان می‌توانند برای دریافت  علوفه تا پایان فصل کوچ به این تعاونی‌ها مراجعه کنند.

وی ادامه داد: هم اکنون ۲۷ هزار و ۲۷۹ خانوار از شهرستان‌های اقلید، آباده، سپیدان، بوانات، خرم‌بید، پاسارگاد، ارسنجان، مرودشت و شیراز در مناطق قشلاقی استان به سر می‌برند.

مدیرکل امور عشایر فارس با بیان اینکه عشایر استان فارس با پرورش و نگهداری سه میلیون راس دام، سالانه ۳۰ درصد گوشت قرمز مصرفی این استان را تامین می‌کنند، افزود: این جمعیت حدود ۴۵۰ هزارتن از لبنیات مورد نیاز کشور را تامین می‌کنند به طوری که یک نفر عشایر، گوشت قرمز مورد نیاز حدود ۱۶ ایرانی را تولید می‌کند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٦ - ١١:٣١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: