نسخه چاپی


معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

تسهیلات اشتغال‌زایی با کارمزد ۶ درصد به روستاییان و عشایر پرداخت می شود

سیدابوالفضل رضوی گفت: تسهیلات اشتغال‌زایی با کارمزد ۶درصد به روستاییان و عشایر پرداخت و تا سه سال معافیت پرداخت قسط به آنان داده می‌شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: تسهیلات اشتغال‌زایی با کارمزد ۶ درصد به روستاییان و عشایر پرداخت می شود و تا سه سال نیز معافیت پرداخت قسط به آنان داده می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری فارس، سیدابوالفضل رضوی در حاشیه جلسه حمایت از اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری که در سالن استانداری خرم آباد برگزار شد، اظهار کرد: با تلاش‌های بسیار زیاد دولت در آذر ماه سال 95 لایحه دو فوریتی برای اشتغال روستاییان و عشایر از محل صندوق توسعه ملی، به مجلس ارائه و شهریور ماه امسال به تصویب رسید.

وی خاطرنشان کرد: اگر بنا بود از توان و منابع بانک‌ها استفاده نکنیم این وام می‌توانست بدون بهره باشد، اما از آنجا که نیازمند به ایجاد شغل بودیم و مبارزه با بیکاری را سرآغاز برنامه‌های خود قرار دادیم، لذا از منابع بانک‌ها استفاده کردیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به آورده  6 هزار میلیارد تومانی بانک‌ها، بیان داشت: با توجه به مدیریت صورت گرفته جهت نرخ تسهیلات، به شهرهایی با جمعیت کمتر از 10 هزار نفر وام با کارمزد 10 درصد پرداخت می‌شود.

رضوی یادآور شد: همچنین به روستاییان و عشایر وام با کارمزد 6 درصد پرداخت می‌شود، ضمن اینکه تا سه سال نیز قسطی را پرداخت نمی‌کنند.

وی سهم استان لرستان برای اشتغال روستاییان و عشایر را 420 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این میزان از محل صندوق توسعه ملی با اعتباری بیش از 362 میلیارد تومان با کارمزد 6 درصد، 40 میلیارد تومان با کارمزد 8 درصد از محل بانک سینا، 10 میلیارد تومان از محل بانک پاسارگاد و هفت میلیارد تومان نیز از محل بانک کشاورزی و پست بانک با کارمزد 10 درصد فراهم شده است.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦ - ١٥:١٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: