نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

مصوبات شورا عالی عشایر نقش مهمی در حل مشکلات عشایر دارد

کرمعلی قندالی گفت: در شورای عالی عشایر مشکلات عشایر مطرح و راهکارهای لازم برای برطرف کرده این مشکلات ارائه و تصویب می شود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت:در شورای عالی عشایر مشکلات عشایر مطرح و راهکارهای لازم برای برطرف کرده این مشکلات ارائه و تصویب می شود که مصوبات آن نقش مهمی در حل برخی از مشکلات عشایر دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری مهر، کرمعلی قندالی در نشست شورای عشایر استان بوشهر با  اشاره به اینکه عشایر در ۱۵ هزار نقطه کشور سکونت دارند افزود: عشایر که ۱.۸ جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند ۲۵ درصد پروتئین کشور را تامین می‌کنند و نقش مهمی در اقتصاد و فرهنگ جامعه دارند.

وی با تشریح خدمات دولت به عشایر برای جبران مشکلات خشکسالی در مناطق عشایری، بیان داشت: دولت در سه سال گذشته برای جبران خسارات ناشی از  خشکسالی‌ در مناطق عشایری،  ۹۰۰ هزار تن نهاده دامی مدت‌دار یارانه‌ای سه تا شش ماهه بین عشایر توزیع کرده است.

قندالی با اشاره به اینکه دولت توجه ویژه‌ای به حل مشکلات عشایر دارد، گفت: در ۴ سال گذشته افزون بر ۴۰۰ میلیارد تومان و امسال نیز تاکنون ۱۱۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به عشایر پرداخت شده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به عشایر هیچ مشکلی ندارد، خاطر نشان کرد: اعتبارات قرض‌الحسنه برای پرداخت به عشایر بوشهر تامین شده است و تا یکسال آینده بین ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان برای پرداخت به عشایر استان پرداخت می شود.

وی با اشاره به تدوین طرح‌های اقتصاد مقاومتی جامعه عشایری در ۷ رشته خاطرنشان کرد:  طرح‌ کشت گیاهان دارویی، گردشگری عشایر، صنایع دستی، زنجیره تولید گوشت قرمز، توسعه اراضی زراعی و باغی، تولید شیر و تبدیل دام کوچک به بزرگ چشم اندازهایی از اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در مناطق عشایری است.

قندالی با اشاره به برخورداری عشایر از منابع صندوق توسعه ملی بیان کرد: در دو سال گذشته افزون بر 230 میلیارد تومان برای اجرای طرح زنجیره تولید گوشت قرمز به عشایر کشور اختصاص یافته است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران از تصویب کارگروه ملی توسعه گردشگری در حوزه عشایر خبرداد و خاطر نشان کرد: کارگروه ملی توسعه گردشگری عشایری و صنایع دستی در هیئت دولت مصوب شده است که امیدواریم با اجرای طرح‌های آموزشی، بهداشتی و فرهنگی در مناطق عشایری بخشی از چالش‌های موجود در این عرصه برطرف شود.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٦ - ١٠:١٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: