نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر اردبیل خبر داد:

انجام مطالعات اکوتوریسم عشایر با هدف توسعه گردشگری در اردبیل

قادر هنرمند گفت: اکوتوریسم عشایر با هدف توسعه گردشگری مناطق عشایری اردبيل و نحوه جذب گردشگران داخلی و خارجی در حال مطالعه است.

مدیرکل امور عشایر اردبیل گفت: اکوتوریسم عشایر با هدف توسعه گردشگری مناطق عشایری این استان و نحوه جذب گردشگران داخلی و خارجی در حال مطالعه است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، قادر هنرمند اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های گردشگری ییلاق های دامنه های سبلان، بزقوش و باغرو اجرای چندین طرح توریستی در این ییلاق ها مد نظر است که با اتمام مطالعات عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: با هدف تسریع در اجرای طرح توریسم عشایری استان تفاهم نامه ای في مابین اداره كل امور عشایر و اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان منعقد شده و در آن علاوه بر شناسایی قابلیت های منطقه و عشایر، منابع مالی آن نیز پیش بینی شده است.

مدیرکل امور عشایر اردبیل گفت: با اجرای طرح های توریستی در مناطق عشایری  جاذبه‌های گردشگری عشایر شاهسون معرفی خواهد شد .

هنرمند بیان کرد: با توجه به سکونت 15 هزار خانوار عشایري در پنج شهرستان، عشایر می‌تواند یکی از محورهای توسعه گردشگری استان اردبیل باشد.

وی افزود: با وجود اینکه جاذبه‌های متعددی در نوع زندگی، فرهنگ و آداب ‌و رسوم عشایر مشاهده می‌شود اما معرفی‌ اين جاذبه ها به حد کافی نبوده و لازم است جاذبه‌هاي گردشگري عشاير استان بیش از گذشته معرفی شود.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٩ دی ١٣٩٦ - ١٤:٢٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: