نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر کرمان:

بیش از 600 تن کرک توسط عشایر کرمان تولید شد

مهدی ابراهیمی از توليد بیش از 600 تن کرک توسط عشایر استان کرمان خبر داد و گفت: بیش از 85 درصد کرک کشور در استان کرمان تولید می شود

مدیرکل امور عشایر کرمان از توليد بیش از 600 تن کرک توسط عشایر استان کرمان خبر داد و گفت: بیش از 85 درصد کرک کشور در استان کرمان و در شهرستان بافت تولید می شود 

به گزاش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی ابراهیمی با اشاره به اینکه 22 هزار و 500 خانوار، عشایر استان کرمان را تشکیل می دهند که جمعیت آنان حدود 110 هزار نفر است، گفت: 28 ایل و 42 طایفه در استان كرمان زندگي كوچندگي دارند  که در بیش از 56 درصد از مساحت استان کرمان قلمرو زيستي دارند.

وی افزود :عشایر استان کرمان بیش از 70 هزار هکتار اراضی کشاورزی و بیش از سه میلیون رأس دام در اختیار دارند که این قشر در سه شاخه اصلی کشاورزی، دامداری و صنایع‌دستی فعالیت می کنند.

ابراهیمی با بیان اینکه بیش از 600 تن کرک از تولیدات محصولات دامی عشایر كرمان است افزود:كرك توليدي عشاير كرمان رتبه سوم جهانی را بعد از چین و مغولستان دارد و در کشور نيز رتبه اول را به خود اختصاص داده است .

وی بیان داشت: عشایر استان کرمان سالانه بیش از 30 هزار تن محصولات لبنی، هزار تن پشم و 25 درصد صنایع دستی استان را توليد مي كنند.

مدیرکل امور عشایر کرمان اظهار داشت: در حال حاضر در زمینه توانمندسازی عشایر استان طرح زنجیره اي توليد گوشت قرمز را در دست اجرا داریم که بر اساس آن تسهیلات ارزان قیمت به عشاير پرداخت مي شود تا به مدت سه ماه دام خود را در سیستم پروار نگه دارند و زمانی که به وزن مناسب رسید وارد بازار کنند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٩ دی ١٣٩٦ - ١٤:١٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: