نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد:

100 میلیارد ریال تسهیلات به عشایر کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شده است

مجید علی پور گفت: 100میلیارد ریال تسهیلات کم بهره در سال های 1395 و 1396 به عشایر كهگيلويه و بويراحمد پرداخت شده است.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: 100میلیارد ریال تسهیلات کم بهره در سال های 1395 و 1396 به عشایر این استان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، مجید علی پور با بيان اين مطلب افزود: این میزان تسهیلات برای طرح‌های همزمان سازی تولید دام، دوقلو زایی و پرواربندی دام به عشایری استان پرداخت شه است.

وی اظافه كرد: با اجرای این طرح‌ها، 40 هزار رأس دام پروار روانه بازار مصرف شده است.

علی پور گفت: در این مدت به هر خانوار عشایري 80 تا 100 میلیون ریال تسهیلات بانکی با کارمزد 4 درصد و دوره بازپرداخت 5 ساله پرداخت شده است.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: با اجرای این طرح‌ها میزان تولید گوشت قرمز این استان 500 تن افزایش یافت و در حال حاضر تولید گوشت قرمز توسط عشایر کهگیلویه و بویراحمد به هفت هزار و 500 تن رسیده است.

وي با اشاره به اینکه امسال محمد محنایی از عشایر منطقه مله شوره از توابع شهرستان بویراحمد به عنوان دامدار نمونه کشور انتخاب شد، افزود: این دامدار با داشتن 480 رأس دام و با به‌کارگیری شیوه‌های علمی در مدیریت گله‌های دام سبک و بیشترین میزان تولید در واحد سطح با کمترین هزینه موفق به کسب برترین دامدار ایران شد که شیوه‌های بهره وری وي باید به عنوان الگویی در تولید مورد توجه دامپروران کهگیلویه و بویراحمد قرار گیرد.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: تولید دام، اصلاح نژاد، انتخاب و اصلاح دام‌های نمونه برای رکوردگیری، افزایش وزن دام پرواربندی از کارهای این بهره بردار بوده است.

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٩ دی ١٣٩٦ - ١٢:٥٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: