نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران در دامغان:

۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت به عشایر کشور پرداخت شد

رئيس سازمان امور عشاير ايران گفت: ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان ‌قیمت به عشایر کشور برای تولید گوشت قرمز پرداخت شد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان ‌قیمت به عشایر کشور برای تولید گوشت قرمز پرداخت شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، کرمعلی قندالی در حاشیه نشست بررسی مشکلات عشایر دامغان اظهار داشت: عشایر مهم‌ترین ظرفیت برای تولید گوشت قرمز و فرآورده‌های لبنی در کشور هستند.

 

وی با تأکید بر لزوم رفع مشکلات این قشر بیان کرد: تأمین نقدینگی برای رونق تولید از مهم‌ترین مطالبات عشایر است.

 

رئیس سازمان امور عشایر ایران افزود: 250 میلیارد تومان تسهیلات از محل ماده 12 با سود 4 درصد و دور بازگشت 5 ساله و ضمانت زنجیره‌ای در بین عشایر و تشکل هاي عشايري توزیع شد.

 

قندالي با اشاره به سایر اقدامات دولت در حوزه رونق تولیدات عشایری خاطرنشان کرد: طرح زنجیره تولید باهدف تنظیم قیمت گوشت قرمز در مناطق عشایری در حال اجرا است.

 

وي با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون بالغ‌بر 200 میلیارد تومان اعتبار برای رونق تولید در حوزه عشایری کشور تخصیص‌ یافته است افزود: 2 میلیون رأس دام نیز از سال 93 تاکنون پرواربندی شده است.

 

قندالي با بیان اینکه قیمت تمام‌شده هر کیلو دام زنده بيش از 15 هزار و 500 تومان است، اذعان کرد: دام زنده در بازار با قیمت کیلویی 16 هزار تومان به فروش می‌رسد که این آمار حاکی از این است که گرانی در نرخ دام زنده وجود ندارد.

 

رئیس سازمان امور عشایر ایران با تأکید بر اینکه فعالیت عشایر برای تأمین امنیت غذایی در کشور مؤثر است، خاطرنشان کرد: تولید سالانه 190 هزار تن گوشت قرمز که معادل 25 درصد از نیاز کشور به گوشت است بر عهده عشایر است.

 

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٢ آذر ١٣٩٦ - ١٠:٣٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: