نسخه چاپی


مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس:

26 كانون فرهنگی و هنری ویژه عشایر فارس راه اندازي مي شود

سيدعلي محمد موسوي از راه اندازي، 26 کانون فرهنگی و هنری ویژه عشایر استان فارس تا پايان امسال خبر داد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس گفت: در راستاي اجراي مصوبه هیات وزیران در زمینه ارائه خدمات فرهنگی و مذهبی به جامعه عشایری كشور، 26 کانون فرهنگی و هنری ویژه عشایر در فارس راه اندازي مي شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان امور عشاير ايران به نقل از خبرگزاري ايرنا، سید علی محمد موسوی افزود: اين كانون ها تا پایان امسال در مساجد شهرک های اسکان عشایر در شهرستان های اقلید، داراب، فراشبند، فسا، کازرون، شیراز و ممسنی فعالیت خود را آغاز می کنند.

وي گفت: تفاهمنامه ای به همین منظور میان دبیرخانه ستاد ساماندهی آسیب های اجتماعی، دبیرخانه کانون های فرهنگی و مذهبی مساجد و اداره کل امور عشایر فارس منعقد شده است.

موسوي هدف از انعقاد این تفاهم نامه را همکاری مشترک را ایجاد تعامل بین کانون های اسکان عشایری و کانون های فرهنگی هنری مساجد استان با هدف احیای کارکردهای مساجد در اسکان های عشایری استان برشمرد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس بيان داشت:  اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح از محل اعتبارات ستاد ساماندهی آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی استان و دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس به صورت مشترک تامین شده است.

 

 

وي يادآور شد: مصوبه هیات وزیران تکالیف دستگاه ها را برای ارائه خدمات فرهنگی و مذهبی به جامعه عشایری به طور مشخص تعریف کرده و از مدیران دستگاه های دارای تکلیف در این مصوبه خواسته است به منظور محرومیت زدایی، توسعه متوازن، ساماندهی و ارتقای کیفیت زندگی و تعالی فرهنگی و معنوی عشایر اقدامات لازم را انجام دهند.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٩ آذر ١٣٩٦ - ١٣:١٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: