نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر فارس مطرح کرد:

راه‌حل مشکل تک محصولی عشایر ایجاد تنوع در مشاغل است

روح اله بهرامی گفت: در حوزه اقتصاد عشایر برای برون رفت از مشکل تک محصولی، با ایجاد تنوع در اشتغال این موضوع را دنبال می‌کنیم.

مدیرکل امور عشایر فارس گفت: در حوزه اقتصاد عشایر برای برون رفت از مشکل تک محصولی، با ایجاد تنوع در اشتغال این موضوع را دنبال می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری فارس، روح‌الله بهرامی در همایش تکریم و تجلیل از شبانان و گله‌داران نمونه عشایری فارس با بیان اینکه ۱۲ و نیم درصد از کل عشایر کشور در استان فارس است، اظهار داشت: استان فارس قطب عشایر کشور است و 3ونیم درصد از جمعیت استان فارس مربوط به این قشر از جامعه است.

وی با اشاره به اولویت تولید و اشتغال برای جامعه عشایر گفت: ۲۵ درصد از گوشت قرمز و ۴۴ درصد از تولید صنایع‌دستی  استان بر دوش عشایر است.

مدیرکل امور عشایر استان فارس ساماندهی کانون اسکان و مراتع را از برنامه‌های این نهاد دانست و ابراز امیدواری کرد حداقل امکانات را بتوانند برای عشایر فراهم کنند.

بهرامی پراکندگی جمعیت و صعب‌العبور بودن مناطق عشایری را دلیل برخی شاخص‌های پایین‌ امکانات عشایر عنوان کرد و افزود: تلاش داریم در برنامه ششم توسعه هر ساله 5 درصد این شاخص‌ها را افزایش دهیم.

مدیرکل امور عشایر استان فارس بیان داشت: در حوزه گردشگری و بوم گردی در بخش حمایت از صنایع دستی، گیاهان دارویی و تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان خدماتی به منظور جلوگیری از تک محصولی به عشایر کمک خواهیم کرد.

وی با اشاره به ارائه خدمات پشتیبانی به عشایر اظهار داشت: عمده این خدمات بحث آبرسانی است که سالانه یک‌میلیون مترمکعب با ۴۶ دستگاه در استان به عشایر  فارس آبرسانی می شود.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٤ آذر ١٣٩٦ - ١١:١٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: