نسخه چاپی


رئيس سازمان امور عشاير ايران:

تسهيلات پرداختي به عشاير هم فرصت است هم تهديد

كرمعلي قندالي گفت: تسهيلاتي كه به عشاير پرداخت مي شود هم مي تواند يك فرصت باشد و هم يك تهديد؛ فرصت است چراكه با پرداخت اين تسهيلات برخي از عشاير كه دچار خسارت شده اند را كمك مي كنيم.

رئيس سازمان امور عشاير ايران گفت: تسهيلاتي كه به عشاير پرداخت مي شود هم مي تواند يك فرصت باشد و هم يك تهديد؛ فرصت است چراكه با پرداخت اين تسهيلات ارزان قيمت برخي از عشاير كه دچار خسارت شده اند را كمك مي كنيم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان امور عشاير ايران، كرمعلي قندالي عصر امروز يكشنبه 14 آبان در جلسه شوراي مديران اين سازمان با بيان اين مطلب هشدار داد: اما همين تسهيلات در حوزه تشكل هاي عشايري مي تواند تبديل به يك تهديد شود كه بايد در اين خصوص مراقبت هاي لازم را انجام دهيم و تشكل هايي كه توان لازم را ندارند وارد موضوع نشوند تا فردا بدهكار نشوند.

وي ادامه داد: معاونت توسعه و امور زيربنايي و واحدهاي زيرمجموعه با هم افزايي با استان ها موضوع تسهيلات را مديريت كنند تا با كمترين تهديد انجام شود.

رئيس سازمان امور عشاير ايران عصر امروز يكشنبه 14 آبان در جلسه شوراي مديران سازمان با اشاره به وظيفه حمايتي، هدايتي و نظارتي سازمان امور عشاير در خصوص تشكل هاي عشايري، بيان داشت: وظيفه حمايتي سازمان در اندازه وسيع انجام مي شود و وظيفه هدايتي نيز بر اساس اساسنامه تشكل ها انجام مي گردد اما در حوزه نظارت با چالش جدي اي مواجه هستيم كه اين چالش از قبل وجود داشته و كما في السابق نيز وجود دارد.

قندالي تاكيد كرد: لازم است در حوزه نظارت بر تشكل هاي عشايري بر اساس قانون و ابزار هاي آن و با اقتدار و قاطعيت عمل كنيم و با هر تشكلي كه تخلف مي كند برخورد شود.

وي با اشاره به تسهيلات 1.5 ميليارد دلاري اختصاصي مجلس براي حمايت از توليد، اشتغال و توسعه مناطق روستايي و عشايري، تاكيد كرد: اين سند بايد به عنوان يك ميثاق ملي بصورت جدي پيگيري شود و بايد فرآيند كار طرح  ها و پروژه هايي را كه تعريف مي كنيم مشخص باشد تا به محض تخصيص اعتبارات، پروژه ها و طرح ها را عملياتي كنيم.

رئيس سازمان امور عشاير ايران در خصوص سهم عشاير از ماليات بر ارزش افزوده  نيز تاكيد كرد: بايد خشت اول را در اين خصوص با دقت بگزاريم و از وحدت رويه لازم در خصوص جذب اعتبارات برخوردار باشيم.

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٦ آبان ١٣٩٦ - ٠٧:١٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: