نسخه چاپی


نماینده مجلس :

مسئولان برای برطرف كردن مشکلات عشایر تلاش کنند

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس گفت: مسئولان در راستای رفع مشکلات جامعه عشايري بایستی بیش از بیش تلاش کنند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس گفت: مسئولان در راستای رفع مشکلات جامعه عشايري كشور بایستی بیش از بیش تلاش کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در جمع اهالی روستای کلاته باغ از توابع شهرستان خوسف اظهار داشت: پس از تشکیل فراکسیون عشایري در مجلس شورای اسلامی پس از احصاء مشکلات عشایر ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی در برنامه ششم توسعه براي اين قشر پیش بینی شده است..

وي با انتقاد از فرسوده بودن شبکه آبرسانی بیان کرد: مسئولان بایستی در راستای رفع این مشکل تلاش کنند و مردم نیز با صرفه جویی در مصرف آب زمینه استفاده بهتر از این منبع حیاتی را فراهم نمایند.


فرماندار خوسف هم در اين ديدار گفت: یکی از مشکلات مردم در روستاها و مناطق عشایری را خشکسالی های 18 ساله و تاثیر آن بر قنوات عنوان کرد و گفت: با توجه به اعتبارات پیش بینی شده از محل اعتبارات تملک دارایی ها و اعتبارات ملی اقدامات خوبی در راستای لایروبی قنوات انجام شده و این موضوع راه حل های کوتاه مدت می باشد که لازم است با صرفه جویی در مصرف آب، مکانیزاسیون و استفاده از آبیاری های قطره ای تا حد امکان از آب موجود به صورت بهینه استفاده شود.

محمد شفيعي با اشاره به همکاری اداره کل عشایری استان و  واحدهاي تابعه شهرستاني در راستای تیغ زنی راه های عشایری افزود: برای راه روستای خرم نیز پیمانکار پروژه مشخص شده و عملیات اجرایی آن به زودی شروع خواهد شد.

گفتني است در این دهگردشی مشکلات عشایر مناطق زرکش، چشمه موسی، چاه خره و روستاهای طوطی، شل آباد و خرم توسط معتمدین و شوراهای روستاها مطرح و راهکارهای رفع اين مشكلات بررسی شد.

مرکز شهرستان خوسف در 35 کیلومتری بیرجند است.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٥ آبان ١٣٩٦ - ١٠:٠٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: