جمعه ٣٠ شهريور ١٣٩٧  |  
رئيس سازما امور عشاير در ديدار با رئيس مركز آمار ايران : آمار دقيق نياز اصلي برنامه ريزي براي جامعه عشايري كشور است.
اخبار > عشایر برای سرعت در واگذاری اراضی پایاب سد خدآفرین تشکل های عشایری تشکیل دهند


نسخه چاپی نسخه چاپی

رئیس سازمان امور اراضی كشور:

عشایر برای سرعت در واگذاری اراضی پایاب سد خدآفرین تشکل های عشایری تشکیل دهند

عليرضا اورنگي گفت: عشایر منطقه مغان اگر تشکل تشکیل دهند روند واگذاری اراضی پایاب سد خدآفرین به آنان با سرعت بیشتری انجام مي شود.

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: عشایر منطقه مغان اگر در یک مجموعه کوچک با هم اتحاد و یکپارچی داشته باشند و تشکل های عشایری تشکیل دهند روند واگذاری اراضی پایاب سد خدآفرین به آنان با سرعت بیشتری انجام مي شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، علیرضا اورنگی در جلسه تشریح روند اجرایی نظام های بهره برداری اراضی پایاب سد خدا آفرین افزود: اگر واگذاری اراضی به عشایری که پروانه چرا دارند به صورت انفرادی و تک به تک صورت گیرد زمان بر خواهد بود.

وی بیان کرد: اگر عشایر با هم اتحاد و انسجام داشته و تشکل هایی با زمین زراعی 100 تا 300 هکتاری به ثبت رسانند مدیریت امور اراضی استان نیز واگذاری این اراضی را به تشکل ها آغاز خواهد کرد.

اورنگي ادامه داد: در این تشکل ها هر فرد با توجه به سهمی که در واگذاری مشخص خواهد شد بهره اقتصادی خواهد برد، هدفی که سازمان امور اراضی در اراضی پایاب سد خداآفرین دنبال می کند این است که هر چه سریع تر زمین های واگذاری شده به زیر کشت روند و با ایجاد اشتغال شاهد افزایش تولید محصولات کشاورزی در منطقه باشیم.

رئيس سازمان امور اراضي كشور اظهار کرد: هدف از واگذاری اراضی به عشایر دستیابی به توسعه پایدار است و امیدواریم که با سعی و اهتمام مسوولان محلی و کشاورزان منطقه شاهد رشد و شکوفایی بخش کشاورزی در این منطقه زرخیر باشیم.

وي با بيان اينكه ملاک در این واگذاری ها قانون است، گفت: رویکرد اصلي این است که واگذاری اراضی پایاب سد خداآفرین به بهره برداران باید در کمترین زمان ممکن و با بیشترین میزان دقت صورت بگیرد زیرا هرگونه اهمال و سهل انگاری و تاخیر در این واگذاری به اقتصاد استان و کشور ضرر می زند.

گفتني است، طرح پایاب سد خداآفرین از سال 92 در حال اجراست و با اجرای آن بیش از 62 هزار هکتار از اراضی دیم منطقه آبی خواهد شد. این طرح در کنار مهار آب های مرزی با یک میلیارد دلار اعتبار درحال اجراست.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٥ آبان ١٣٩٦ - ١٠:٠٠
  • /
  • ارسال به دوست
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 


 
  ارتباط با سازمان کد پستی: 1416943571
  آدرس: تهران- میدان فلسطین - خیابان فلسطین - خیابان بزرگمهر - نبش خیابان برادران مظفر - پلاک 12
ایمیل سازمان: Ashayer@ashayer.ir
  تلفن های تماس: 66412360 و 5-66973883-021   دورنگار: 66412691     سامانه پیام کوتاه: 664 000 100
روابط عمومی:  66973789

 

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به سازمان امور عشایر ایران است.
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک