نسخه چاپی


از کوچ زودهنگام عشایر به لرستان جلوگیری می شود

برای جلوگیری از شیوع کرونا عشایر پیاده کوچ نکنند

معاون استاندار لرستان تاکید کرد: برای جلوگیری از شیوع کرونا و حفاظت از مراتع، از کوچ پیاده و زودهنگام عشایر به لرستان جلوگیری می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امورعشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر لرستان، محمود ثمینی در نشست ساماندهی به کوچ عشایر با حضور فرمانداران بروجرد و دورود و مدیران دستگاه های اجرایی اظهار داشت: به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا و همچنین حفاظت مراتع استان، از کوچ پیاده و زودهنگام عشایر به لرستان جلوگیری خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه حمل و نقل دام صرفاً با وسایل نقلیه انجام شود، افزود: عشایر کوچ رو باید در موعد مقرر و 15 اردیبهشت ماه کوچ خود را آغاز کنند ضمن آنکه اقدامات لازم برای جلوگیری از کوچ زودهنگام عشایر به عمل خواهد آمد، 

جانشین اداره کل امور عشایر لرستان بیان داشت: برای تامین آب شرب عشایر هفت دستگاه خودرو 12 هزارلیتری و 450 دستگاه تانکر دوهزارلیتری چرخدار در منطقه مستقر هستند و آب شرب را به چادرهای عشایر حمل می کنند.

غلامیان در خصوص تأمین مایحتاج مورد نیاز عشایر استان نیز تاکید کرد: شرکت‌های تعاونی عشایری نسبت به تأمین مایحتاج مورد نیاز عشایر نظیر آرد، سوخت فسیلی و صدور کارت تردد اقدام کرده‌اند از جمله اینکه تاکنون 27هزارتن نهاده دامی بین عشایر ساکن قشلاق توزیع شده است.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٩ - ١٤:٢٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: