نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی:

امسال واکسیناسیون دام عشایر خراسان جنوبی رایگان انجام شد

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: با تفاهم نامه ای که با سازمان دامپزشکی داشتیم امسال دام عشایر استان رایگان واکسینه شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، مهدی عصمتی پور در دیدار با اعضای شورای بخش سه قلعه در شهرستان سرایان، تامین آب پایدار برای عشایر را مهمترین دغدغه اداره کل امور عشایر استان عنوان کرد و گفت: کار مطالعاتی آبرسانی در 42 محله عشایری بخش سه قلعه شهرستان سرایان آغاز شده است. 

وی یادآور شد: خشکسالی بیش از دو دهه در خراسان جنوبی سیطره داشت و آن را تبدیل به دومین استان خشک کشور کرد که متاسفانه ضربه سختی به عشایر وارد نمود ولی عشایر با توکل به خدا  شغل‌شان را رها نکردند.

عصمتی پور اظهار داشت: باید تنوع شغلی در زندگی عشایر ایجاد کنیم و غیر از دامداری بر روی صنایع دستی، گیاهان دارویی و مشاغل مرتبط دیگر نیز کار کنیم.

وی با اشاره به اختصاص پنل های خورشیدی به عشایر شهرستان سرایان، گفت: قیمت تمام شده هر پنل خورشیدی 9 میلیون تومان می باشد که فقط 10درصد آن از عشایر گرفته شده است تا عشایر از نعمت انرژی برق برخوردار شوند.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: خدمت به عشایر به عنوان یک جامعه مولد، بی ادعا و سخت کوش اجر و پاداش اخروی دارد و ما باید سبک زندگی و نوع نگاه عشایر به زندگی که همان بی ادعایی، صداقت و سادگی است را الگو قرار دهیم. 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٩ - ١٣:٠٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: