نسخه چاپی


دیدار رئیس سازمان امور عشایر ایران با استاندار قزوین

کرمعلی قندالی در سفر به استان قزوین با استاندار این استان دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات عشایر قزوین گفتگو تبادل نظر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از امور عشایر قزوین: کرمعلی قندالی در دیدار با اشاره به اینکه سند راهبردی گرشگری عشایر ایران در حال تدوین است، گفت: این سند با همکاری سازمان عشایر ایران و وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تدوین می‌شود.

وی افزود: با تهیه این سند از ظرفیت زندگی عشایر برای جذب گردشگر استفاده می‌شود و شاهد رونق اشتغال و بهبود درآمد عشایر خواهیم بود.

قندالی با بیان اینکه وظیفه و دین بزرگی نسبت به جامعه عشایری داریم، اظهار داشت: ما در سازمان  امور عشایر انگیزه و عزم بالایی برای خدمت به عشایر داریم و این را برای خود افتخار می‌دانیم.

رییس سازمان امور عشایر ایران اظهار داشت: نتیجه اقدامات قهری ما صلح با طبیعت را به جنگ با آن تبدیل کرده و باید در تصمیمات و رویکردهای خود بازنگری کنیم.

وی با بیان اینکه ۱,۸ درصد جمیعت کشور را عشایر تشکیل می‌دهند، اظهار داشت: با این وجود ۲۵ درصد تولید گوشت قرمز با ۲۸ درصد دام سبک و ۳۵ درصد صنایع دستی کشور از سوی این قشر تولید می‌شود.

قندالی با بیان اینکه مراتع و منابع طبیعی در نقاطی که عشایر مستقر و یا رفت و آمد دارند به بهترین شکل حفظ شده است، گفت: براساس آمار، حتی یک هکتار آتش سوزی در مراتع عشایری نداشته‌ایم و خود عشایر مراقب و حافظ طبیعت هستند.

رئیس سازمان عشایر ایران گفت: هر قدر بتوانیم به جامعه عشایری خدمت کنیم در واقع به خود خدمت کرده ایم و باعث حفظ بخشی از فرهنگ اصیل ایرانی شده‌ایم.  

وی با اشاره به تشکیل شورای عالی عشایر در دولت پس از ۱۰ سال در سال ۹۲، اظهار داشت: در این شورا طرح ارتقای خدمات بهداشتی عشایر مصوب شد و در کنار دیگر طرح‌ها منشا خدمات زیادی به جامعه عشایر شد.

قندالی با بیان اینکه برای ارائه تسهیلات به عشایر محدودیتی نداریم، گفت: امسال از منابع صندوق ۴۰۰ میلیارد تومان برای کمک به زنجیره تولید به عشایر کشور پرداخت شده است.

رئیس سازمان امور عشایر با بیان اینکه عرصه‌های وسیعی در حوزه گیاهان دارویی داریم که تلاش داریم برای تقویت این حوزه از ظرفیت عشایر استفاده کنیم.

قندالی با اشاره به اینکه اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده منشا خدمات زیادی به عشایر شده است، افزود: امسال از محل صندوق توسعه ملی نیز ۱۸ میلیون یورو به حوزه عشایر اختصاص یافت که آن را برای تامین آب شرب  این قشر اختصاص داده ایم.

وی با اشاره به تقویت تشکیلات و ساختار نیروی انسانی سازمان امور عشایر، گفت: امسال موفق شدیم برای برخی استان‌ها از جمله قزوین نیروی انسانی جذب کنیم.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٦ آذر ١٣٩٨ - ١٣:٤٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: